Середа, 19.12.2018, 17:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Швайківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Увага!
...
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Кліо"Козацькими стежками"
03.03.2012, 14:38
Інтелектуальна гра «Кліо - козацькими стежками»
 Звучить «Запорізький марш».Команди займають свої місця. Кліо: Сьогодні ми проводимо позакласний захід під назвою «Кліо - Козацькими стежками». Прошу вас всіх бути уважними та активними. Для проведення нашого заходу нам необхідно вибрати журі. Ми попросимо наших гостей (3чол.) бути суддями на заході. Щоб вияснити, яка команда буде відповідати першою ми проведемо жеребкування. Жеребкування – метод «Пісочний годинник»(клейноди)
І конкурс « Знайомство».(Повідомлення назви,емблеми, девізу). Оцінка –5б.
ІІ конкурс «Відлік часу» складається з 10 запитань. Кожна правильна відповідь – 1б. Потрібний звуковий сигнал.(мобільний телефон)
1.Козак в перекладі з тюркської означає…( «вільна,озброєна людина»).
2.Що відбулося в 1591-1593рр.?(повстання під проводом К.Косинського). 3.Найбільший невільницький ринок у Криму,захоплений П.Сагайдачним? (Кафа). 4.Як назвав Б.Хмельницький трьох польських полководців,які брали участь у Пилявецькій битві?(«перина,латина,дитина»).
 5.Коли відбулася битва під Батогом?(1652р.)
6.Кого називали князь сарматський?(Ю.Хмельницький).
 7.Столиця Гетьманщини за І.Мазепи,зруйнована царськими військами (Батурин). 8.Коли ліквідоване гетьманство в Україні?(1764).
 9.Кого називали «Сонце Руїни»?(П.Дорошенка).
10.Що таке «анафема»?(Церковне прокляття).
 ІІІ конкурс отаманів «Графітна паличка Кліо». (Називають один за одним терміни). Оцінка - 2 б.
 ІV конкурс "Загадки Кліо».Учасники передивляються відеоролик «Лицарі козацької звитяги».Потрібно назвати правильно діячів. За кожного - 1 бал. (Д.Вишневецький, П.Сагайдачний, Б.Хмельницький, І.Богун, І.Виговський, П.Дорошенко, І.Сірко, І.Мазепа, П.Орлик, П.Полуботок). Музична пауза. Пісня « Батько Великий Луг». Журі підраховує бали.
V конкурс «Головоломки Кліо».Один з учасників команди повинен скласти з пазлів на комп’ютері карту.(Оцінка –2балів). За цей час між командами проводиться наступний етап даного конкурсу. Використовується звуковий сигнал. Карта - слайд №2.
 А) Дайте назву карті. Оцінка – 1бал.(Національно-визвольна війна укра
їнського народу сер.17ст.)
Б)Назвіть основні битви Національно-визвольної війни укр. народу під проводом Б.Хмельницького (За кожну правильну відповідь – 1бал)
В)Розмістіть з заходу на схід населені пункти:(правильна відповідь – 1бал) - Черкаси(4),Городок(1), Київ(3),Збараж(2).
 Г)Розмістіть з півдня на північ населені пункти:(правильна відповідь 1бал) - Переяслав,(3) Полтава,(2)Брацлав,(1) Замостя(4).
VI конкурс «Лабіринт Кліо". На столі розкладені завдання (кросворд,шаради,хронологічні задачі,ілюстрації).Учасники команд беруть завдання. Розв’язують, поки звучить пісня «Козача». Кожний звітує. Правильна відповідь -1бал.
VIІ конкурс «Таємниці Кліо».Учні розглядають на мультимедійній дошці уривки історичних джерел,відповідають на запитання. Оцінка – 2балів.
 1.Про кого йде мова в документі?(козаки). слайд №3
 2.Як називався даний документ?(Білоцерківський договір). слайд №4
 3.Коли відбулася подія вказана в документі?(грудень 1648р.). слайд №5
 4.Де відбулася вказана подія?(Ніжин). слайд №6
5.Хто автор даного листа?(І.Сірко з запорожцями). слайд №7 VІІІ конкурс «Пісенний фестиваль Кліо».Назвати приказки та прислів’я про козаків, пісні(можна заспівати).За кожну 1 бал, пісня 5 балів.
 ІХ конкурс «Загадкові сувої Кліо».Правильна відповідь –5балів.Виносять під музику пісні «Ой на горі, там женці жнуть». Завдання говорить вчитель: - В стародавньому Єгипті розвивалася ієрогліфічна писемність. Для виготовлення паперу слугували рослини родини осокових. Запорозьким козакам подібна рослина виступала замінником акваланга. Назвіть слово, що означає рослину – замінник «козацького акваланга».(Очерет).
 Х конкурс «Кліо - ерудити».Команди задають одна одній по три питання. Кожна правильна відповідь –2балів. Звучить пісня «Хай живе вільна Україна». Журі підводить підсумки. Нагородження переможців. Додатки: -тексти до слайдів: Г. Л. де Боплан у книзі "Опис України” повідомляв: "…вони кмітливі й проникливі,дотепні й надзвичайно щедрі,не побиваються за великим багатством, зате дуже люблять свободу,без якої не уявляють собі життя …Вони добре загартовані, легко витримують спеку й холод, спрагу й голод, невтомні в битвах, відважні,сміливі…власним життям не дорожать… Вони високі на зріст,вправні,енергійні… відзначаються міцним здоров’ям і навіть не хворіють… Мало хто з них умирає від недуги, хіба що у глибокій старості, бо більшість з них гине на полі слави”. Про кого йде мова у документі? "Дозволяємо і призначаємо організовувати реєстрове військо в числі 20 тис. чоловік.Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр,і вони мусять перебувати в маєтках, що містяться у воєводстві Київському,не маючи нічого до воєводств Брацлавського і Чернігівського. А маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатись”. Як називався даний документ? "Сам патріарх єрусалимський Паїсій із тисячею вершників виїжджав до нього назустріч з міста, і тутешній митрополит С.Косів дав йому коло себе місце в санях з правого боку. Весь народ,вийшовши з міста, вся чернь вітали його.Академія вітала його промовами й вигуками, як Мойсея, спасителя й визволителя народу від польського рабства,вбачаючи в імені його добрий знак і називаючи його Богом даним. Патріарх надав йому титул найсвітлішого князя.З усіх гармат та іншої зброї в замку і місті лунала стрілянина”. Коли відбулася подія, вказана у документі? "Як ось позад брюховців сільська голота,не чуючи нічого,що читають почала гукати: - Івана Мартиновича волимо! Брюховецького волимо! А Сомкове козацтво заднє собі,чуючи,що оглашають гетьманом Брюховецького,почало гукати: - Сомка,Сомка гетьманом! І по всьому полю зчинився галас незказанний … - Брюховецького! - Сомка! І зчепились.Хто шаблею, хто києм, хто ножакою.” Де відбулася вказана подія? …Ти - шайтан турецький,проклятого чорта брат і товариш і самого люципера секретар! Який ти в чорта лицар?.. Не будеш ти годен синів християнських під собою мати; твого війська ми не боїмося, землею, водою будем битися з тобою. Вавилонський ти кухар, македонський колесник, єрусалимський броварник, александрійський козолуп, Великого і Малого Єгипту свинар,.. татарський сагайдак,кам’янецький кат, подолянський злодіюка, самого гаспида внук і всього світу і підсвіту блазень,а нашого Бога дурень… Невгоден єси матері вірних християн!..” Хто автор даного листа?
Категорія: Мої файли | Додав: Швайківська_ЗОШ
Переглядів: 1214 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Нам...

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz